Dnia 12.12.2025r. uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie obserwowali, eksperymentowali, konstruowali oraz pobudzali swoją ciekawość na wystawach ze stacjami badawczymi. Poznali technologie kwantowe, kosmiczne, elementy biotechnologii i inżynierii genetycznej. Kolejnym wydarzeniem był udział w interaktywnych warsztatach naukowych – „Umysł Przyłapany” dotyczący pracy naszych zmysłów. W Planetarium odbył się pokaz gwiazd, po którym obejrzeliśmy film ” Zorze – cudowne światła” z wizualizacjami, które przybliżyły nam legendy i naukowe tło tego zjawiska. Opiekunami w czasie wycieczki byli: p. Agnieszka Sulkowska, p. Iwona Rzekanowska, p. Marcin Kęder oraz p. Piotr Szczepański. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia „Wyjście z klasą” zrealizowanego przez Powiat Lipnowski, które ustanowiło Ministerstwo Edukacji Narodowej.



