12 marca 2026 r. uczniowie klas II i III Technikum Rolniczego wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez KPODR w Minikowie. Dotyczyło ono Ekoschematów na rzecz klimatu, środowiska
i dobrostanu zwierząt. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.


3 marca 2026 r na zaproszenie Brzesko-Kujawskiego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego uczniowie z II klasy Technikum Rolniczego uczestniczyli w szkoleniu dla plantatorów buraka cukrowego w Tłuchowie. Tematyka wykładów dotyczyła przede wszystkim nowoczesnej uprawy i ochrony buraka cukrowego przed agrofagami oraz podsumowania kampanii buraczanej za rok 2025.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszych uczniów.


2 marca 2026 r. uczniowie klasy III Technikum Rolniczego odwiedzili innowacyjne gospodarstwa rolne z terenu powiatu lipnowskiego.
Pierwszym z nich było gospodarstwo Małgorzaty i Leszka Olszewskich położone w Białowieżynie. To przedsięwzięcie rodzinne, jedno z wiodących w okolicy. Specjalizuje się w produkcji mleka.
Drugie gospodarstwo należy do naszego absolwenta Łukasza Rykowskiego. Odważne inwestycje i nowoczesny sprzęt przyciągnął uwagę uczniów. Wymiana doświadczeń ze starszym kolegą to dobry przykład jak prowadzić rolniczy biznes.
Trzecie gospodarstwo położone w Kłokocku jest własnością również naszych absolwentów, Krzysztofa i Adama Skonecznych, specjalizujących się w chowie owiec.
Były to ciekawe spędzone zajęcia i satysfakcja z sukcesów w pracy naszych absolwentów. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.




Najnowsze technologie i pasjonatów rolnictwa – to zobaczyli uczniowie kl. IV Technikum Rolniczego w Dobrzyniu nad Wisłą. 14 lutego 2025 roku adepci nauk rolniczych udali się do Białowieżyna. Gospodarstwo Małgorzaty i Leszka Olszewskich to przedsięwzięcie rodzinne, jedno z wiodących w okolicy. Specjalizuje się w produkcji mleka. To wzór do naśladowania i dobry przykład dla uczniów, jak prowadzić rolniczy biznes. Drugie gospodarstwo, które odwiedziliśmy, należy do naszego absolwenta Łukasza Rykowskiego. Wymiana doświadczeń uczniów ze starszym kolegą to nieocenione źródło wiedzy i cennych informacji.
Dziękujemy bardzo serdecznie za możliwość odwiedzenia gospodarstw.


Dnia 18.02.2025 nasi uczniowie z II klasy Technikum Rolniczego brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez Brzesko-Kujawski Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, które odbyło się w remizie OSP w Chalinie. Tematem spotkania była nowoczesna uprawa buraka cukrowego wraz z przedstawieniem najlepszych odmian.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w ciekawym i interesującym szkoleniu.

