Ułatwienia dostępu

TECHNIKUM WETERYNARII

Dnia 11.06.2026r. nasi uczniowie z klasy II Technikum Weterynarii odbywali praktyki w Płockim ogrodzie zoologicznym w trakcie zajęć pomagali w opiece nad zwierzętami, między innymi mogli przygotować pożywienie dla zwierząt, a potem je nakarmić.

Serdecznie dziękujemy pracownikom ZOO Płock za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W dniu 15.05.2026 r. uczniowie z klasy IV Technikum Weterynarii uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Gabinecie Weterynaryjnym MARWET w Dobrzyniu nad Wisłą. Zajęcia poprowadziła Pani Doktor Weronika Jenc. Podczas praktyk opowiedziała jak prawidłowo wykonać szycie chirurgiczne oraz pokazała i nauczyła naszych uczniów jak je prawidłowo wyonać oraz jaki metodami.

Serdecznie dziękujemy Pani Doktor Weronice Jenc za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W dniu 11.05 w naszej szkole zajęcia praktyczne w klasie III Technikum Weterynarii przeprowadził Pan lek. wet. Sylwester Kluszczyński, który przedstawił naszym uczniom najważniejsze aspekty anatomiì i rozrodu zwierząt gospodarskich.

Serdecznie dziękujemy Panu Sylwestrowi Kluszczyńskiemu za odwiedziny i przekazanie tak fachowej oraz profesjonalnej wiedzy.

W dniu 27.04.2026 r. uczennice z klasy III Technikum Weterynarii uczestniczyły w zajęciach praktycznych w Gabinecie Weterynaryjnym MARWET lek.wet. Kingi Jamróz. Podczas praktyk uczyły się one metod szycia chirurgicznego. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor Kindze Jamróz za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i bardzo ciekawe zajęcia praktyczne.

Uczniowie z II klasy Technikum Weterynarii po raz kolejny odbyli zajęcia praktyczne w ZOO Płock.

W czasie zajęć zapoznali się z funkcjonowaniem i prawidłowym przygotowaniem terenu dla żółwi. Mieli także czas na spotkanie i oglądanie innych zwierząt obecnych w płockim Ogrodzie Zoologicznym.

Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę oraz umiejętności naszym uczniom.


Nasi uczniowie z IV klasy Technikum Weterynarii byli dzisiaj na zajęciach praktycznych w Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Sylwestra Kluszczyńskiego w Dobrzyniu nad Wisłą. Podczas zajęć Pani Doktor Hanna Kluszczyńska przedstawiła uczniom podstawowe techniki pobierania i badania moczu u zwierząt, a także przedstawiła różne techniki poskramiania zwierząt, aby umożliwić bezpieczne przeprowadzenie zabiegów weterynaryjnych lub pielegnacyjnych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę naszym uczniom.

Uczniowie klasy IV Technikum Weterynarii uczestniczyli w zajęciach praktycznych w gabinecie weterynaryjnym MARWET
Pani dr wet. Kingi Jamróz.
Podczas zajęć Pani Doktor Weronika Jęnc przedstawiła naszym uczniom, jak należy prawidłowo sprawdzić, czy zwierzę posiada pasożyty układu pokarmowego.
Serdecznie dziękujemy pracownikom gabinetu weterynaryjnego za zorganizowanie tak ciekawych zajęć.

W dniu 23.03 2026 r. nasze uczennice z klasy III Technikum Weterynarii wzięły udział w zajęciach praktycznych w Przychodni Weterynaryjnej
dr Sylwestra Kluszczyńskiego w Dobrzyniu nad Wisłą.
Podczas zajęć Pani Doktor Hanna Kluszczyńska przedstawiła uczennicom podstawowe techniki pobierania oraz badania moczu u zwierząt w gabinecie weterynaryjnym.
Serdecznie dziękujemy Pani Doktor za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Uczniowie klasy I Technikum Weterynarii byli po raz kolejny na zajęciach praktycznych w ZOO Płock. W trakcie zajęć wykonali prace porządkowe na wybiegu dla słoni, a następnie uczestniczyli w treningu medycznym tych wielkich zwierząt. Serdecznie dziękujemy pracownikom płockiego Ogrodu Zoologicznego za poświęcony czas i przekazana wiedzę naszym uczniom.

Diagnozowanie ciąży i sztuczna inseminacja to bardzo ważne aspekty hodowli bydła mlecznego. Dzięki uprzejmości hodowcy, Pana Sławomira Madejczyka i lekarza weterynarii Pana Arkadiusza Skucha, uczniowie klasy IV kształcący się w kierunku Technik Weterynarii mogli zapoznać się z tymi ważnymi aspektami hodowli zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom pracującym w tym gospodarstwie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę naszym uczniom.

W dniu 27 lutego 2026 r. nasi uczniowie z kl. IV Technikum Weterynarii odbyli zajęcia
w Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Sylwestra Kluszczyńskiego
w Dobrzyniu nad Wisłą.

Podczas zajęć Pani Doktor Hanna Kluszczyńska przedstawiła uczniom jak należy prawidłowo przygotować się do zabiegu weterynaryjnego w gabinecie oraz opowiedziała i pokazała, jakich powinno używać się narzędzi weterynaryjnych. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor Hannie Kluszczyńskiej za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

25 lutego 2026r uczniowie z klasy II Technikum Weterynarii uczestniczyli w zajęciach praktycznych w ZOO Płock. Podczas praktyk pomagali w porządkach wolier drobiu grzebiącego, do których zaliczamy między innymi głuszce i cietrzewie. Pozyskali wiele ciekawych i cennych informacji na ich temat.

Odwiedzili również mini zoo i wiele innych zwierząt znajdujących się w ogrodzie zoologicznym.

Serdecznie dziękujemy pracownikom ogrodu zoologicznego za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.😃🕊🐦

23 lutego 2026r. nasze uczennice z klasy III Technikum Weterynarii uczestniczyły w zajęciach praktycznych w gabinecie weterynaryjnym Pani dr Kingi Jamróz.

Podczas zajęć Pani Doktor Weronika Jenc pokazała naszym uczennicom jak powinno się prawidłowo wyliczać dawki leków oraz omówiła jak należy je poprawnie podawać.

Serdecznie dziękujemy Pani Weronice Jenc za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W dniu 26.01.2026r. nasze uczennice z technikum weterynarii uczestniczyły w zajęciach praktycznych, które odbyły się w Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Sylwestra Kluszczynskiego.

W trakcie zajęć Pani Doktor Hanna Kluszczyńska przedstawiła i pokazała jak należy prawidłowo przygotować się do zabiegu weterynaryjnego.

Pan doktor Sylwester Kluszczyński opowiedział i wyjaśnił wiele cennych zagadnień dotyczących przeprowadzania zabiegów zwierząt hodowlanych w gospodarstwach.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Hannie Kluszczyńskiej oraz Panu dr Sylwestrowi Kluszczyńskiemu za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę naszym uczennicom.

W czasie zajęć praktycznych uczniowie I klasy Technikum Weterynarii uczyli się i pomagali w podstawowych pracach związanych z funkcjonowaniem ZOO Płock. Uczestniczyli również w bardzo ciekawej lekcji o anatomii, sposobach rozmnażania i odżywiania się oraz warunkach bytowych zwierząt egzotycznych.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Płocku za poświęcony czas i przekazaną wiedzę naszym uczniom.

W dniu 5.12.25 r. nasze uczennice z klasy III Technikum Weterynarii po raz kolejny zajęcia praktyczne odbyły w gabinecie weterynaryjnym MARWET lek. wet. Pani Kingi Jamróz. Podczas praktyk oprócz rutynowych zajęć weterynaryjnych Pani doktor przybliżyła tematykę dotyczącą pasożytów wewnętrznych oraz pokazała jakie badania i testy należy wykonać w celu wykrycia ich obecności w organizmach badanych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy Pani Doktor Kindze Jamróz za poświęcony czas i przekazaną wiedzę uczennicom naszej szkoły.

26 listopada uczniowie z II klasy Technikum Weterynarii oraz Technikum Rolniczego odwiedzili Włochate Ranczo w Sulkowie Bariany. W czasie zajęć Pani Magdalena Kamińska opowiedziała o pracy i obowiązkach z końmi w profesjonalnej stadninie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę naszym uczniom.

Dnia 18.11.25 r. nasi uczniowie z klasy I technikum weterynarii odbyli bardzo ciekawe lekcje praktyczne w ZOO Płock. Podczas zajęć mogli asystować w codziennej pracy i obowiązkach lekarza weterynarii. Uczestniczyli między innymi w podawaniu lekarstw lampartowi oraz w badaniu USG węża i warana. Serdecznie dziękujemy pracownikom płockiego Ogrodu Zoologiczego za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Dzisiaj uczennice z klasy III Technikum Wetetynarii odbyły zajęcia praktyczne w zakładzie groomerskim p. Joanny Podralskiej Wyczesany Pies w Nasiegniewie. Jest to miejsce, gdzie profesjonalnie pielęgnuje się zwierzęta, głównie psy i koty. Usługi obejmują nie tylko strzyżenie i czesanie, ale także przycinanie pazurów, czyszczenie uszu i usuwanie insektów. Podczas naszej wizyty pani Joanna Podralska pokazała i wyjaśniła młodzieży na czym polega zawód groomera, ostrzygła również dwa psy Lucka i Puszka. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Podralskiej zakładu groomerskiego Wyczesany Pies, za tak ciekawe praktyki, przekazaną wiedzę i poświęcony czas naszym uczniom.

Podczas dzisiejszych zajęć w ZOO Płock nasi uczniowie mogli wśród licznych zadań nakarmić surykatki. Następnie obserwowali najmłodsze zwierzęta w płockim ZOO, jakimi są niespełna miesięczne tygrysy, kolejnym punktem były odwiedziny 95 letniej aligatorzycy Marty. Po czym przeszli do minizoo, gdzie mogli pracować i bawić się z kozami.

Był to dzień pełen atrakcji i pracy, za który dziękujemy wszystkim pracownikom i opiekunom płockiego ogrodu zoologicznego.

Do zobaczenia

Diagnozowanie ciąży i sztuczna inseminacja to bardzo ważne aspekty hodowli bydła mlecznego. Dzięki uprzejmości hodowcy, Pana Sławomira Madejczyka i lekarza weterynarii Pana Arkadiusza Skucha, uczennice klasy II, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii wraz z opiekunem Joanną Seklecką, miały okazję uczestniczyć w przeprowadzaniu tychże zabiegów i badań. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem doświadczenia i profesjonalizmu osób obsługujących stado. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć praktycznych w Borowie.




Uczniowie z klasy I Technikum Weterynarii po raz kolejny odbywali praktyki zawodowe w ZOO w Płocku. Dzisiaj podczas zajęć skupili się na poznawaniu ptaków egzotycznych, ale przy okazji mieli też kontakt z innymi zwierzętami egzotycznymi. Serdecznie dziękujemy pracownikom ZOO Płock za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

Jak przygotować zabieg weterynaryjny? Jak dezynfekować sprzęt? Jak zakładać poprawnie jałowe rękawiczki? W jaki sposób zrobić zwierzęciu zastrzyk? Na te pytania i wiele innych otrzymaliśmy odpowiedź w trakcie zajęć praktycznych w gabinecie weterynaryjnym Pani Doktor Kingi Jamróz. Dziękujemy za ogrom wiedzy i cierpliwość. Podziękowania składamy również dla właścicieli kotków, którzy wyrazili zgodę na uczestnictwo uczniów w trakcie zabiegu sterylizacji.

Dziś uczennice klasy I, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii odbyły pierwsze zajęcia praktyczne w gabinecie weterynaryjnym. Pani Doktor zapoznała dziewczęta z charakterystyką pracy weterynarza, przedstawiła nam kilka najważniejszych aspektów prawnych i etycznych dotyczących tej profesji. Uczennice zapoznały się również z wyposażeniem gabinetu weterynaryjnego, sali chirurgicznej i poczekalni. Mieliśmy też okazję zaobserwować czynności pooperacyjne wykonywane u zwierzęcia. Dziękujemy Pani Doktor za moc przekazanej wiedzy, serdeczne i jak zawsze życzliwe przyjęcie uczniów naszej szkoły.

Zajęcia praktyczne dla uczniów kształcących się w kierunku Technik Weterynarii w gospodarstwie rolnym Pana Radosława Balcerkowskiego. W gospodarstwie prowadzona jest hodowla bydła mlecznego. Zwierzęta utrzymywane są w nowoczesnej oborze wyposażonej w robota udojowego i inny nowoczesny sprzęt ułatwiający obsługę stada i utrzymanie czystości w budynku. Młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda nowoczesny sposób udoju a także sprawdzić parametry pozyskanego mleka i kondycję zdrowotną krów, którą odczytuje robot. Hodowca udostępnił nam również karty leczenia zwierząt, tak by przyszli weterynarze zobaczyli jak wygląda wypełnianie takiej dokumentacji w praktyce. To była wspaniała lekcja praktyki.

Świat akwarystyki płockiego Zoo stanął dziś przed nami otworem. Uczennice, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii, pod okiem specjalistów, dokarmiały wodny inwentarz. Dowiedzieliśmy się jak dobierać pokarm dla poszczególnych ryb i oczywiście poznaliśmy wiele ich gatunków. Podczas wykładu na sali dydaktycznej mieliśmy okazję poznać jeża żyjącego naturalnie w Afryce. „Jeżynka” skradła nasze serca. Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom ZOO Płock za przekazaną wiedzę i przemiłą atmosferę.

Diagnostyka weterynaryjna to bardzo ważny dział weterynarii. Więc zajęcia teoretyczne uzupełniamy pod „profesjonalnym okiem” lekarza weterynarii. Dzisiaj obiektem do badań w trakcie naszych zajęć był piesek „Czesio”. Pani Doktor pokazała uczniom jak przeprowadzamy badanie kliniczne i jak należy dokonać poboru próbki krwi. A także jak dziala analizator hematologiczny. Czesio był bardzo dzielny a wyniki badań okazały się rewelacyjne. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor za poświęcony nam czas. Wiemy dobrze, że zajęcia praktyczne to najcenniejsza wiedza.

Uczennice klasy I kształcące się w kierunku Technik Weterynarii miały dzisiaj ręce pełne pracy. W przyszłości chcą leczyć zwierzęta a podstawą tego zawodu jest znakomita znajomość anatomicznej budowy zwierząt.

Uczniowie II klasy Technik Weterynarii, w Pracowni weterynaryjnej uczą się obsługi i pracy na mikroskopach a także tworzą samodzielnie próbki. Ogladają próbki tkanek zwierzęcych i roślinnych, małe owady, naskórek czy nawet osad nazębny.

Uczennice kształcące się w kierunku Technik Weterynarii odbyły pierwsze zajęcia praktyczne w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Emocji nie brakowało. Dziękujemy bardzo ZOO Płock za przekazaną wiedzę i moc atrakcji.