Ułatwienia dostępu

TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Podczas zajęć praktycznych uczniowie II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wykonali przepiękne, pachnące, smaczne i kolorowe Mazurki Wielkanocne.

Przed nami ferie zimowe a w czasie ferii Tłusty Czwartek! Właśnie dlatego uczennice i uczniowie z klas I, II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych naszej szkoły przez cały ten tydzień w ramach zajęć praktycznych smażyli pączki – główny kulinarny atrybut Tłustego Czwartku. Puszyste, duże, pachnące, nadziane, oprószone cukrem pudrem… nic, tylko się nimi delektować. Smacznego

Dzisiaj uczniowie klasy I, II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przeprowadzili warsztaty cukiernicze dla młodszych koleżanek i kolegów ze Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Dyblinie. Każdy uczestnik upiekł i udekorował kruche ciasteczka dedykowane dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.🍪🥮💞

Zapachy wypiekanych pierniczków unoszące się na szkolnych korytarzach wprowadziły nas w świąteczny nastrój. To uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w czasie zajęć praktycznych piekli i dekorowali te smaczne oraz piękne ciasteczka🍪💟

W naszej szkole już od kilku dni pachnie cudownie Świętami Bożego Narodzenia. Dzieje się tak za sprawą pięknych i smacznych pierników sporządzanych na zajęciach praktycznych przez uczniów klas I, II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Pierniki to jeden z najdawniejszych wyrobów cukierniczych o aromatycznym i korzennym zapachu

Dnia 30.10.2023 uczniowie kl. I TŻiUG na zajęciach praktycznych sporządzili pyszne potrawy, napoje i desery dyniowe. Były to: zupa krem z dyni, muffinki dyniowe, kawa latte z syropem dyniowo-korzennym oraz ciasto dyniowe.

Podczas zajęć praktycznych klasa 2 TŻ ćwiczyła umiejętności carvingu. Każdy uczeń wykonał rzeźbę z dyni lub arbuza według własnego projektu. Wszystkie prace były piękne.