Jak przygotować zabieg weterynaryjny? Jak dezynfekować sprzęt? Jak zakładać poprawnie jałowe rękawiczki? W jaki sposób zrobić zwierzęciu zastrzyk? Na te pytania i wiele innych otrzymaliśmy odpowiedź w trakcie zajęć praktycznych w gabinecie weterynaryjnym Pani Doktor Kingi Jamróz. Dziękujemy za ogrom wiedzy i cierpliwość. Podziękowania składamy również dla właścicieli kotków, którzy wyrazili zgodę na uczestnictwo uczniów w trakcie zabiegu sterylizacji.
Nasi uczniowie z klasy I Technikum Weterynarii byli dzisiaj po raz kolejny na zajęciach praktycznych w Ogrodzie ZOO Płock . Podczas pobytu zapoznali się z funkcjonowaniem ogrodu zoologicznego. Dziękujemy serdecznie za ogrom wiedzy przekazanej młodzieży.
Jak dopasować rozmiar igły do strzykawki? Jaki rodzaj igły dla jakiego zwierzęcia? Jak przeliczać dawkowanie leku? To jest już dla nas łatwe.
W trakcie zajęć praktycznych w gabinecie weterynaryjnym u pani doktor Kingi Jamróz, uczennice kształcące się w kierunku Technik Weterynarii dowiedziały się w jaki sposób przygotować poprawnie dawkę leku i jak powinno się postępować ze zwierzęciem podczas wykonywania zastrzyku. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
W dniu 18 października dziewczyny z klasy
II TW odwiedziły gabinet weterynaryjny Pana Kluszczyńskiego. W trakcie wizyty Pan doktor udzielił im ciekawego wykładu o anatomii
i chorobach krów. Na koniec przedstawił
i zapoznał uczennice z dokumentacją weterynaryjną.
Rozród bydła bez tajemnic. Uczniowie naszej szkoły, kształcący się w kierunku Technik Weterynarii odbyli zajęcia praktyczne w Ośrodku Hodowli Zwierząt Zarodowych w Chodeczku. Głównym celem zajęć była pokazowa inseminacja krowy, ale dzięki uprzejmości Prezesa Spółki mieliśmy okazję zapoznać się z całym gospodarstwem. Zwiedziliśmy park maszynowy i warsztaty, widzieliśmy jak powstaje pasza dla bydła i jak odbywa się dój krów na hali udojowej typu karuzela. Bardzo dziękujemy pracownikom gospodarstwa za przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas.
Dnia 26.09.2024r. uczniowie klasy I TW byli
z wizytą w Przychodni Weterynaryjnej u Pana Doktora Sylwestra Kluszczyńskiego. Podczas wizyty mogli zobaczyć jak działa przychodnia oraz uczestniczyli w sekcji zwłok kury oraz w zabiegu sterylizacji kotki. Dziękujemy bardzo za tak cenną wiedzę przekazaną naszym uczniom.
Rozpoczynamy kolejny cykl zajęć praktycznych w Płockim
OgrodzieZoologicznym. Zawsze z wielką przyjemnością odwiedzamy ZOO Płock i czerpiemy garściami wspaniałe doświadczenia i moc wiedzy przekazanej przez zawsze otwartych dla młodzieży pracowników i opiekunów.
Dzisiaj uczennice II klasy Technikum Weterynarii przeprowadzały w obecności instruktorów trening medyczny fok oraz tapirów. Turyści postrzegają to jako zabawę, a dla opiekunów zwierząt to bardzo ważny moment by zaobserwować stan zdrowia swoich podopiecznych. Dziękujemy bardzo i do zobaczenia wkrótce.
Zajęcia w gabinecie weterynaryjnym są dla naszych uczniów, zawsze ogromną kopalnią wiedzy. W dniu dzisiejszym diagnozowaliśmy odkleszczową babesziozę u psa. Dokonaliśmy analizy próbek krwi zwierzęcia, na podstawie których okazało się, że apatia
i brak apetytu wynikają z obecności pierwotniaka Babesia
w erytrocytach. Pani Doktor zaleciła podanie leków oraz kroplówkę. Dziękujemy za wspaniałą lekcję weterynarii.
Dziś odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia praktyczne dla uczniów kształcących się w kierunku Technik Weterynarii w płockim ogrodzie zoologicznym. Dzięki uprzejmości lekarza weterynarii pracującego w Zoo, uczniowie mogli uczestniczyć w pokazowej sekcji królika. Następnie dziewczęta wykonały zabiegi pielęgnacyjne u ciężarnej samicy Tapira malajskiego, po czym odwiedziliśmy zagrodę kóz, gdzie na świat kilka dni temu przyszły dwa urocze maleństwa. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zajęcia, które odbyły się w tym roku szkolnym. Niebawem wakacje, ale jedno jest pewne, będziemy tęsknić za przygodami w ZOO.
Nasze praktyki w płockim Ogrodzie Zoologicznym były dzisiaj jak zawsze bardzo interesujące. Pierwszym punktem była woliera z Tapirem. Mieliśmy także okazję dowiedzieć się kilku informacji o nowych mieszkańcach zoo – pingwinach Humboldta. Kolejnym wyzwaniem dla dziewcząt było czyszczenie podłoża dla rekinów, w którym znalazłyśmy wiele skarbów, m.in zęby rekinów. A na koniec dziesiejszego pobytu w zoo nakarmiliśmy słonie. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia. Do zobaczenia w czerwcu.
Uczennice klasy pierwszej, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii, pod opieką Pani Joanny Sekleckiej, odbyły dzisiaj bardzo ważne zajęcia praktyczne. Pani Doktor nauczyła nas jak dobierać strzykawki i igły do określonego rodzaju leku i gatunku zwierzęcia. A sztukę wkłuwania igły w ciało zwierzęcia, dziewczęta ćwiczyły na piłce do tenisa, co było fajną ciekawostką i dobrym pomysłem dla początkujących. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za ogromne zaangażowanie i pomoc dla naszych uczniów i całej społeczności szkolnej.
Nasi uczniowie, kształcący się w kierunku Technik weterynarii, przeszli dzisiaj „chrzest bojowy”. Uczestniczyli w zabiegu chirurgicznym, usunięcia jąder u kota. Od dziś wiedzą jak należy przygotować się do takiego zabiegu, jakich użyć narzędzi. Jak przygotować zwierzę do zabiegu i jak z nim postępować w jego trakcie. Emocje były bardzo duże ale doświadczenie bezcenne. Kotek Władek, którego właścicielką jest nauczyciel prowadzący zajęcia praktyczne, zniósł zabieg bardzo dzielnie. Dziękujemy Pani Doktor Kindze Jamróz za wspaniałą lekcję weterynarii. Takie zajęcia zapadną nam w pamięć na całe życie.
Dzisiaj uczennice klasy pierwszej, kształcące się w kierunku Technik weterynarii odbyły kolejne zajęcia praktyczne w płockim zoo. Opiekunowie fok, pokazali nam jak wykonać trening medyczny z fokami. To wspaniałe doświadczenie!!! Szybko okazało się że ze wszystkich ćwiczeń foczki najbardziej lubią dawać buziaczki. Dziękujemy bardzo pracownikom ZOO Płock za poświęcony nam czas i moc przekazanej wiedzy.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II, kształcący się w kierunku Technik Weterynarii, na zajęciach praktycznych, dokonali oceny świeżości jaj kurzych a także oceny organoleptycznej jaj konsumpcyjnych. Spróbowaliśmy również, prześwietlać jaja pod kontem przydatności do inkubacji.
Uczniowie klasy drugiej, kształcący się w kierunku Technik weterynarii, mieli dzisiaj w gabinecie weterynaryjnym bardzo trudne zadanie. Przeprowadziliśmy po raz pierwszy samodzielnie badanie kału kota, metodą flotacyjną. Przekonaliśmy się, że praca lekarza weterynarii to często niezbyt miłe „zapaszki” i ” widoczki”. Ale zadanie wykonaliśmy wzorowo. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za bardzo interesujące zajęcia i jak zawsze miłe i pełne cierpliwości przyjęcie.
Wczoraj odbyły się kolejne zajęcia praktyczne w płockim Ogrodzie Zoologicznym. Uczennice klasy pierwszej – technik weterynarii nauczyły się jak zapewnić dobrostan zwierzetom takim jak węże, krokodyle, jaszczurki, legwany i żółwie. Następnie pod bacznym okiem opiekuna działu gadów, dziewczęta wzięły udział w karmieniu jaszczurek, żółwia jaszczurzastego i krokodylicy Marty. Musieliśmy być bardzo czujni i ostrożni, ponieważ wiele z tych zwierząt jest jadowitych i niebezpiecznych dla człowieka. Emocji nie brakowało. Wracaliśmy pełni wspaniałych wrażeń i jak zawsze z ogromnym bagażem nieocenionej wiedzy. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i cierpliwość.
Głównym bohaterem dzisiejszych zajęć praktycznych w gabinecie weterynaryjnym był czekoladowy szczeniaczek Brutus. Nasza radość była tym większa, iż właścicielką pieska jest nasza emerytowana pracownica, Pani Julitka. Uczennice pod pilnym okiem lekarza weterynarii dokonały oględzin i wstępnych badań maluszka i założyły mu książeczkę zdrowia. Jak zawsze serdecznie dziękujemy Pani Doktor za wspaniałą lekcję weterynarii.
Uczniowie z klasy II kształcący się w kierunku Technik Weterynarii odbyli dzisiaj zajęcia praktyczne w Ogrodzie zoologicznym w Płocku. Tematem przewodnim zajęć były kotowate. Zapoznaliśmy się z fizjonomią, potrzebami behawioralnymi i zachowaniami tygrysów, lampartów i panter śnieżnych. Mieliśmy okazję podziwiać młode lamparty oraz uczestniczyć w karmieniu tygrysów. Tak bliski i wręcz namacalny kontakt z tymi drapieżnikami wzbudziły w nas duży respekt i podziw jednocześnie. Pięknie dziękujemy Pracownikom Zoo za wiele cennych informacji, które są bardzo istotne w pracy z zwierzętami drapieżnymi.
W dniu 29 listopada uczniowie klasy drugiej, kształcący się w kierunku Technik Weterynarii mieli okazję przeliczać dawki leków dla zwierząt a następnie je pobierać. Młodzież zdobyła, również, umiejętność przygotowania kroplówki. Dziękujemy Pani Doktor za wspaniałe zajęcia.
W dniu 21 listopada, uczennice klasy pierwszej, kształcące się w kierunku technik weterynarii, odbyły kolejne zajęcia praktyczne w płockim ogrodzie zoologicznym. Tym razem dziewczęta, poznawały tajniki pracy z gadami tj.:karmienie, rozród i zasady bezpieczeństwa w obcowaniu że zwierzętami, które niejednokrotnie są jadowite.
Było wspaniale!!!!!
Dziś uczennice klasy I, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii odbyły pierwsze zajęcia praktyczne w gabinecie weterynaryjnym. Pani Doktor zapoznała dziewczęta z charakterystyką pracy weterynarza, przedstawiła nam kilka najważniejszych aspektów prawnych i etycznych dotyczących tej profesji. Uczennice zapoznały się również z wyposażeniem gabinetu weterynaryjnego, sali chirurgicznej i poczekalni. Mieliśmy też okazję zaobserwować czynności pooperacyjne wykonywane u zwierzęcia. Dziękujemy Pani Doktor za moc przekazanej wiedzy, serdeczne i jak zawsze życzliwe przyjęcie uczniów naszej szkoły.
Zajęcia praktyczne dla uczniów kształcących się w kierunku Technik Weterynarii w gospodarstwie rolnym Pana Radosława Balcerkowskiego. W gospodarstwie prowadzona jest hodowla bydła mlecznego. Zwierzęta utrzymywane są w nowoczesnej oborze wyposażonej w robota udojowego i inny nowoczesny sprzęt ułatwiający obsługę stada i utrzymanie czystości w budynku. Młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda nowoczesny sposób udoju a także sprawdzić parametry pozyskanego mleka i kondycję zdrowotną krów, którą odczytuje robot. Hodowca udostępnił nam również karty leczenia zwierząt, tak by przyszli weterynarze zobaczyli jak wygląda wypełnianie takiej dokumentacji w praktyce. To była wspaniała lekcja praktyki.
Świat akwarystyki płockiego Zoo stanął dziś przed nami otworem. Uczennice, kształcące się w kierunku Technik Weterynarii, pod okiem specjalistów, dokarmiały wodny inwentarz. Dowiedzieliśmy się jak dobierać pokarm dla poszczególnych ryb i oczywiście poznaliśmy wiele ich gatunków. Podczas wykładu na sali dydaktycznej mieliśmy okazję poznać jeża żyjącego naturalnie w Afryce. „Jeżynka” skradła nasze serca. Dziękujemy bardzo wszystkim pracownikom ZOO Płock za przekazaną wiedzę i przemiłą atmosferę.
Diagnostyka weterynaryjna to bardzo ważny dział weterynarii. Więc zajęcia teoretyczne uzupełniamy pod „profesjonalnym okiem” lekarza weterynarii. Dzisiaj obiektem do badań w trakcie naszych zajęć był piesek „Czesio”. Pani Doktor pokazała uczniom jak przeprowadzamy badanie kliniczne i jak należy dokonać poboru próbki krwi. A także jak dziala analizator hematologiczny. Czesio był bardzo dzielny a wyniki badań okazały się rewelacyjne. Serdecznie dziękujemy Pani Doktor za poświęcony nam czas. Wiemy dobrze, że zajęcia praktyczne to najcenniejsza wiedza.
Uczennice klasy I kształcące się w kierunku Technik Weterynarii miały dzisiaj ręce pełne pracy. W przyszłości chcą leczyć zwierzęta a podstawą tego zawodu jest znakomita znajomość anatomicznej budowy zwierząt.
Uczniowie II klasy Technik Weterynarii, w Pracowni weterynaryjnej uczą się obsługi i pracy na mikroskopach a także tworzą samodzielnie próbki. Ogladają próbki tkanek zwierzęcych i roślinnych, małe owady, naskórek czy nawet osad nazębny.
Uczennice kształcące się w kierunku Technik Weterynarii odbyły pierwsze zajęcia praktyczne w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Emocji nie brakowało. Dziękujemy bardzo ZOO Płock za przekazaną wiedzę i moc atrakcji.